Kimiz biz?

Demiray kardeşleriz.

Pazarlama, iletişim ve araştırma sektöründeki muhtelif deneyimlerimizi farklı yaklaşımlar,  yeni yöntemler ve inovatif uygulamaları takip edip geliştirerek kullanıyoruz. Bu çerçevedeki her türlü bilgi ve fikiri paylaşmak üzere etnografikada zemin yaratıyoruz.

DEMET DEMİRAY

1970, Ankara doğumlu.

TED Ankara Koleji ve ODTU İşletme Bölümü mezunu.

Procter&Gamble ve Frito Lay’de satış ve pazarlama departmanlarında 8 yıl çalıştıktan sonra reklamcı olmaya karar verdi.

Bunu takip eden 8 yıl boyunca da Yorum, LeoBurnett, Ogilvy ve Draftfcb de Müşteri Direktörü olarak görev yaptı.

Arada event marketing, retail marketing gibi konularda danışmanlık yaptı.

18 yıllık tecrübelerinin sonunda özellikle pazarlama ve iletişim sektöründeki temel ihtiyacın, davranışların altında yatan temel nedenleri anlayabilmek ve bunları hedefler doğrultusunda değerlendirerek yeni stratejiler geliştirebilmek olduğunu gördü. Bu amaçla 2009’da Mehmet Demiray ile birlikte, araştırma temelli çözümler üretecek olan Virtua Araştırma ve Danışmanlık’ı kurdu.

Halen Virtua’nın yönetici ortağı olarak, etnografik araştırma yöntemleri ile insan davranışlarını araştırmakta ve bulgularını firmaların sorularına cevap bulabilmek ve iş stratejileri geliştirmek üzere yorumlamakta.

 

MEHMET DEMİRAY
1979, Ankara doğumlu.

Ankara Anadolu Lisesi, ODTU Sosyoloji Bölümü mezunu.

Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümünden master derecesini aldı.

Bir yandan Bilkent Siyaset Bilimi bölümünde asistan olarak çalışırken, bir yandan da Tubitak, Tüba, Hollanda Sosyal Araştırmalar Konseyi gibi ulusal ve uluslararası araştırma kurumlarının araştırma projelerinde, araştırma görevlisi ve koordinatör olarak görev aldı.

Araştırma sektöründeki profesyonel hayatına Veri, GFK, Millward Brown ve Tria’da devam etti.

Hem antropolojiye, hem iletişim sektörünün dinamiklerine, hem de araştırmanın derin dünyasına olan merakı ve ilgisi sonucu, tecrübelerini sektörün büyük bir ihtiyacını tamamlayabilmek amacıyla kullanabileceği Virtua Research’ü Demet ile kurdu. Halen yönetici ortak olarak Virtua’da nitelikli bulgu üretiyor, stratejiler geliştiriyor.

ÖZGÜR DİRİM ÖZKAN – PROJE KOORDİNATÖRÜ

1976, Bolu doğumlu.

ODTÜ Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra yine ODTÜ’de Kentsel Politika Planlaması ve Yerel Yönetimler Yüksek Lisans Programını ve Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Bölümü’nde doktorasını tamamladı. Eğitim ve doktora çalışmaları boyunca bir çok projede görev yaptı. Özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesi olmak üzere Türkiye’nin tüm bölgelerinde alan araştırmalarına katılan Özkan’ın Polonya, Almanya, Makedonya ve Bosna-Hersek gibi farklı Avrupa ülkelerinde de alan deneyimi bulunmakta;

“Türkiye Nüfus ve Sağlık Araştırması”

Dünya Bankası için ESDA bünyesinde “Sosyal Gelişim Projesi”

“Geçiş Döneminde Varşova’da Kentsel Politika Sorunları”

“Almanya’daki Türk Göçmenlerin Kente Entegrasyon Problemi:Kiel Örneği”,

GAP Özel İdaresi için Türk Sosyal Bilimler Derneği bünyesinde “Köye Geri Dönüş Projesi”,

“Kültürel Farklılaşmada Bir Etken Olarak Futbol Taraftarlığı: Saraybosna’da Sarajevo ve Zeljeznicar Taraftarları”.

Saha çalışmasına olan tutkusu sonucu kurulduğu ilk günden itibaren Virtua ekibinde Proje Koordinatörü olarak yer almakta. Sahaya adaptasyon, sahada yakınlık kurma gibi konulardaki özel yeteneklerini Virtua ekibini saha uygulamaları konusunda eğitmek ve yönlendirmek alanlarında kullanmakta.

VOLKAN ALTINOK – PROJE YÖNETİCİSİ

Volkan Altınok

1983, Zonguldak doğumlu.

Zonguldak Fen Lisesi’nden sonra ODTÜ Felsefe Bölümü Lisans ve ODTÜ Mimarlık Kültürü Yan Dal Programlarından mezun oldu. İnsana dair merakı ve ilgisi O’nu ODTÜ Sosyal Antropoloji Yüksek Lisans Programı’na yöneltti. Yüksek Lisans Tezinde Dağ ve Ova Köylerinde İnsan-Mekan İlişkisini inceliyor.

Lisans öğrenimi boyunca pek çok projede saha araştırmacısı olarak görev yaptı. Yüksek Lisans öğrenimi görürken çevre ve mali danışmanlık şirketlerinde sosyal araştırmacı olarak çalışmaya başladı.

Ilısu Barajı ve HES Projesi’nde Kültürel Etki Değerlendirme Çalışmaları’nın Etnografik Araştırmalar Sorumlusu olarak, Nabucco Boru Hattı Sosyal Etki Değerlendirme Çalışmalarında Araştırmacı ve Raportör olarak görev aldı.

Virtua bünyesinde sosyal ve kültürel etki değerlendirme, insan–mekan ilişkisi, üretim ve tüketim antropolojisi konularında araştırmalarını sürdürmekte.

GÖNÜL ÖZCAN – PROJE PLANLAMA VE MUHASEBE

Gönül Özcan

1977, İstanbul doğumlu.

Açıköğretim Fakültesi – Yönetim ve Organizasyon Bölümü öğrencisi.

Hand tuft halı ve eşarp tasarımı, kumaş imalat sorumlusu ve dış giyimde designer olarak çalıştı.

Tasarımcı asistanlığı yaptıktan sonra aile şirketinin kurulması nedeni ile  ön muhasebe, maliyet muhasebesi  ve finans bölümlerinde yönetici yardımcısı olarak görev aldı.

Virtua’da muhasebe, idari işler ve projelerde saha planlama ve kontrollük görevlerini yerine getirmektedir.

MERVE GENÇ – PROJE KOORDİNASYON & ANKET SÜPERVİZÖRÜ

Merve Genç1989, Çankırı doğumlu.

İstanbul Nişantaşı Ruştu Uzel Kız Meslek Lisesi’nden mezun olduktan sonra bir rehabilitasyon merkezinde usta öğretici olarak görev aldı.

Araştırma sektöründe anket, CATI, telefonla kontrol, edit ve süpervizörlük işleri yaptı.

Virtua bünyesinde Garanti, Migros ve Koton gibi bir çok firma için, saha koordinasyonu, anket veri kontrolü ve takibi ile tabulasyon yapmıştır ve anket süpervizörü olarak çalışmalarda yer almaktadır.

 

 
 IMG_6409 IMG_6397 IMG_6396 
OFİSİMİZ
Virtua ofisi, kendinizi rahat hissedeceğiniz, istediğiniz konuya odaklanabileceğiniz, fikirlerin özgürce kafanızın içinde gezmesine imkan tanıyabileceğiniz bir ortam sunar. Nişantaşı’nın bir apartmanında, 3 kat merdiven indikten sonra, hiç beklemediğiniz anda karşınıza çıkarak sizi şaşırtır. Bahçesi ise her görende hep tekrar gelme isteği uyandıracak kadar huzurlu bir surprizdir!
Herzaman bekleriz!
%d blogcu bunu beğendi: